O nas

stacja szklarska poręba

Stacja to miejsce, które zrodziło się z pasji. Pasji do Karkonoszy, gdzie na wakacje przyjeżdżaliśmy od dziecka. Pasji do aktywnej turystyki, uprawiania sportu i zdrowego stylu życia. Kochamy to miejsce, gdzie okolice naszego domu oferują spacery tak przepiękne, że zapominamy tu o tym co zostawiliśmy za sobą w wielkim miescie. U nas żyje się na najwyższym górskim poziomie.

Do wyboru dajemy Wam komfortowe pokoje i apartamenty. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią przestrzeń dla siebie. Stacja zapewni Wam błogi spokój i ciszę. Wszyscy, którzy spędzą aktywnie dzień znajdują u nas azyl i miejsce na regenerację sił.

lokalizacja

Stacja położona jest w Białej Dolinie – cichej i malowniczej dzielnicy Szklarskiej Poręby. Panuje tu błogi spokój i cisza, a powietrze jest krystalicznie czyste.

Centrum oddalone jest od domu zaledwie 15 minut spacerem.

Stacja położona jest 780 npm i jest doskonałą bazą wypadową do wypoczynku. Już za bramą przypniesz biegówki, wsiądziesz na rower lub pójdziesz na spacer. Piękne widoki zapewnione.

historia

Stacja to budynek w stylu karkonoskim, historycznie typowym dla tej okolicy gdzie króluje granit i drewno. Dom został ukończony w 2020 roku.

Stacja została wybudowana w ogrodach sąsiadującego budynku – Wilhelma, który ponad 100 lat temu pełnił rolę pensjonatu i oferował już wtedy m.in. pokoje z ciepłą wodą i elektrycznością.

Otaczają nas wiekowe świerki. Ozdobą domu jest olbrzymi rododendron pamietający przedwojennych turystów.

kolej izerska

Mamy pociąg do kolei. To główny powód wyboru tego miejsca. Obok nas przebiega trasa Kolei Izerskiej prowadząca m.in. do Jakuszyc i Harachowa. Ta najwyżej położona w Polsce linia kolejowa powstała w 1902 roku by wozić turystów.  Zrewitalizowana w 2010 roku po 65 latach nieużytkowania.

Oddalony od Stacji o ok. 300 m przystanek Huta pozwala ominąć weekendowe korki i błyskawicznie przenieść się na tereny aktywności narciarskiej zimą i rowerowej latem. 

ekologia

W Stacji stosujemy wyłącznie ekologiczne źródła ogrzewania oraz najnowsze systemy wentylacji powietrza. 

Do oświetlenia wykorzystujemy lampy solarne oraz energooszczędne. Odzyskujemy i wykorzystujemy deszczówkę. Segregujemy śmieci, oszczędzamy wodę.

Dysponujemy szybką stacją ładowania samochodów elektrycznych.

Wszystkie materiały reklamowe Stacji, notatniki, długopisy, kubeczki pochodzą z recyklingu.

F.A.Q.

Najczęściej zadawane pytania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

o nas

„Spędziliśmy tu cudowne chwile, szczerze polecamy i na pewno wrócimy :)”

5/5
Andrzej

„Piękne pokoje, dzieciaki bezpiecznie biegają po zamkniętej posesji, a dookoła mnóstwo fantastycznych tras spacerowych. Było wspaniale!”

4.5/5
Lucyna

„Mieliśmy tę przyjemność, aby wynająć na weekend cały dom. Spędziliśmy cały czas na izerskich single trackach. Polecam!”

5/5
Tomasz