Biegówki

prosto z naszego domu na biegówki

Szklarska Poręba, a właściwie Jakuszyce, to niewątpliwie polska stolica narciarstwa biegowego. Całą zimę panują tutaj niezwykle sprzyjające warunki śniegowe. To tu odbywa się słynny Bieg Piastów. 

Stacja Szklarska Poręba położona jest w Białej Dolinie, czyli końcówce Szklarskiej, tuż przy wylocie DK3 w kierunku Jakuszyc. Już tutaj znajdziecie trasy biegówkowe, które zaprowadzą Was prosto na Polanę Jakuszycką.

Biegówki są sportem dla każdego – jeśli jeszcze nie próbowałeś to koniecznie o tym pomyśl, to może być prawdziwe odkrycie! Specjaliści w wypożyczalni sprzętu Salomon dobiorą dla Was odpowiedni sprzęt. Jeśli posiadacie swój własny to w środku zimy na trasy biegowe wyjdziecie prosto z naszego domu. Możecie też podejść do stacji kolejowej Huta (300m) i podjechać jeden przystanek na Polanę Jakuszycką. Ze względu na różnicę poziomów z powrotem do domu można po prostu zjechać na nartach. Ratraki zakładające ślad dla nart dojeżdżają do samej stacji Huta, a aktualności najlepiej śledzić na FP Biegu Piastów.

Debiutantom polecamy wybrac się na 5 km trasę do Schroniska Orle, a jeśli już trochę biegacie to koniecznie wybierzcie się na słynne naleśniki z jagodami w izerskiej Chatce Górzystów. Zaproponujemy Wam kilka biegówkowych wycieczek. 

W Stacji dysponujemy narciarnią z suszarkami do butów 🙂

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pokojami: